FOTELIK SAMOCHODOWY Priorifix isofix 9-18kg

Wyprzedaż!
FOTELIK SAMOCHODOWY Priorifix isofix 9-18kg

Fotelik PrioriFix to stacjonarny fotelik  przeznaczony dla maluchów o wadze 9-18 kg, który montuje się do samochodu za pomocą systemu ISOFIX.

Montaż: Do podstawy fotelika przytwierdzone są dwa sztywne elementy mocujące - zaczepy ISOFIX.

W samochodzie, w szczelinie pomiędzy oparciem a siedziskiem fotela samochodowego znajdują się uchwyty ISOFIX. Fotelik ustawiamy na siedzeniu samochodu równolegle do uchwytów ISOFIX. Następnie przesuwamy fotelik do tyłu, a sztywne elementy mocujące same automatycznie zatrzaskują się na uchwytach ISOFIX. Czynność tą ułatwiają prowadnice, które możemy wcześniej wcisnąć w szczelinę siedzenia na wysokości punktów kotwiczenia. Mocowanie fotelika w samochodzie z użyciem pasów bezpieczeństwa przechodzi do historii.

Jak pokazują liczne publikacje, jednym z najczęstszych powodów śmierci i ciężkich obrażeń podczas wypadków samochodowych wśród dzieci używających fotelików jest niewłaściwe użycie fotelika. Chodzi tu m.in. o błędy montażu fotelika w samochodzie, o które nie trudno przy mocowaniu z użyciem pasów bezpieczeństwa. Nawet najlepszy fotelik zamocowany błędnie lub niestabilnie w samochodzie nie spełnia wówczas swojej roli.

Dzięki systemowi ISOFIX fotelik jest zawsze mocno, stabilnie i trwale związany z ramą samochodu, a montaż fotelika jest szybki i łatwy. I nie ma tu miejsca na pomyłki. Prawidłowe zatrzaśnięcie się zaczepów ISOFIX w fotelikach Maxi-Cosi sygnalizowane jest dodatkowo zielonym wskaźnikiem. Maxi-Cosi wyprzedza wymagania stawiane przez normy obowiązujące w Europie.

Bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka nasze foteliki ISOFIX zostały wyposażone w dodatkową podpórkę. Noga o regulowanej długości stabilizuje fotelik, zapobiegając jego obrotowi wokół osi uchwytów ISOFIX. Rozwiązanie to pozwala dodatkowo zredukować niebezpieczne siły działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia. Siedzisko fotelika można ustawić w 4 różnych pozycjach (do siedzenia lub spania), co zapewnia dziecku odpowiednie bezpieczeństwo i komfort, nawet w czasie snu. Zmiany pozycji siedziska możemy dokonać "jednym ruchem ręki", pociągając do przodu niebieski uchwyt umieszczony z przodu siedziska, między nóżkami dziecka. 5 -punktowe pasy bezpieczeństwa, spinane centralnym zamkiem, posiadają system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w szybki i sprawny sposób prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Niewielkie zaczepy umieszczone z obu boków fotelika pomogą przygotować pasy tak, by nie były przekręcone w momencie wpinania dziecka do fotelika.

Wygoda

Gdy dziecko podrośnie, bez trudu barkowe szelki przepniemy wyżej aby zapewnić ich odpowiedni przebieg- bezpośrednio nad ramionami dziecka. Otulinki na szelki są na stałe połączone z tapicerką, co daje gwarancje, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem pasów Ich gumowy spód uniemożliwia zsunięcie się otulinek wraz z szelkami nawet ze śliskiej odzieży typu wiatrówka.

Tapicerkę można zdjąć i wyprać, dzięki czemu fotelik łatwo utrzymać w czystości. Dostępne, dodatkowe akcesoria to: blat z zabawkami, pokrowiec frotte i uchwyt na kubek.

Wymiary:

 • Szerokość wew.: 300 mm
 • Głębokość siedziska: 310 mm
 • Wysokość wew. oparcia: 580 mm
 • Szerokość zew.: 440 mm
 • Głębokość zew.: 520 mm
 • Wysokość zew.: 690 mm
 • Waga wraz z nogą 13 kg.

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
 • Producent: Maxi-cosi
 • Kod produktu:
 • Dostępność: Na magazynie
 • Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

 • Metody płatności: PayU, eRaty Santander Consumer Bank, Płatność przy odbiorze, Przelew bankowy,
 • 1100,00zł
 • 699,00zł

 • Bez podatku: 647,22zł

Tagi: fotelik, samochodowy, priorifix, isofix, 9-18kg, foteliki, dla, grupy

NewsLetter

Bądź na bieżąco